Pondělí, 6 února, 2023
magazin
HomeBývanie9 základných chýb, ktoré pravdepodobne urobí každý dekoratér začiatočník

9 základných chýb, ktoré pravdepodobne urobí každý dekoratér začiatočník

Pri zisťovaní svojho osobného štýlu, tzv. definovaní sa, musíte očakávať, že príde pár zádrhelov. Vy sa im môžete snažiť vyhnúť, ale naozajstným dizajnérom sa stanete, až keď si ich sami uvedomíte, že ste ich urobili.

  1. STÁVKA NA EFEKT

Obstaranie skvele vyzerajúceho, ale príšerne nepohodlného a nepraktického kusu sedacieho nábytku je obvyklou chybou dekoratérov začiatočníkov. Ťažko sa s tým zmieriť, ale toto kreslo/sedačku ste kupovať nemali. Vyzerá síce úžasne, jej vzor je originálny, ale zabrala polovicu obývačky a jej farba nezodpovedá žiadnemu odtieňu farieb vo vašej izbe.

  1. PRÍLIŠ TRENDY, ALE INDE

Novo zakúpený bytový doplnok vyzeral úžasne na stránke katalógu a aj vo výkladnej skrini obchodu. Bohužiaľ, až doma ste si uvedomili, že vôbec nezapadá medzi ostatné doplnky.

Perie sa s ostatným zariadením a nakoniec sa z neho stane krásny darček pre sesternicu, ktorá práve zariaďuje svoj nový byt. Je skvelé byť trendy, ale každá nová vec musí ladiť s tými, čo už máte doma.

  1. NOVÁ FARBA NA MÚRE VÁŠHO IZBY, KTORÚ STE DOPREDU NEOTESTOVALI

Machovo zelená farba je originálna a moderná zároveň, ale nedá sa s ňou vymaľovať kompletne celá izba. To si však uvedomíte, keď ju máte na všetkých štyroch stenách. A tak jednu a tú istú izbu nevymaľujete raz za štyri roky, ale rovno dvakrát v jednom týždni. Vždy najprv skúste namaľovať iba kus múru, meter štvorcový sa škrabe lepšie ako štyri celé múry.

  1. VÝHODNÉ NÁKUPY

Všetci občas šetríme na dovolenku, ale aj šetriť sa musí opatrne. Ak už tretíkrát opravujete stoličku, ktorú ste pred pol rokom lacno kúpili, je niečo zle. Kúpte radšej jednu a poriadnu, než niekoľko
lacných. Bolo by to naozajstné spoločenské faux pas, keby sa stolička nabudúce rozpadla pod vašou návštevou.

  1. PRÍLIŠ KOMPLIKOVANÝ ORGANIZAČNÝ SYSTÉM

Účtenky do modrej zložky, zloženky do zelenej, ostatná pošta do žltej krabice atď. Vytváranie si vlastných organizačných systémov sa môže ľahko zvrtnúť a zo sofistikovaného organizovania môžete ľahko zabřednout späť do neporiadku a chaosu. V jednoduchosti je sila, skúste využiť napríklad len organizér alebo pár zoraďovačov.

  1. NEPREZKÚMANÁ FLÓRA

Neurobte zo svojho domova pohrebisko rastlín. Pred nákupom novej rastliny si vždy zistite nároky daného druhu. Existujú aj druhy, ktoré vydržia v tienistých kútoch na vrchnej časti vašej vysokej skrine, ale táto medzi ne nepatrí. Vždy treba správnu rastlinu postaviť na správne miesto.

  1. LESK A BIEDA DIY

Na Pintereste vyzerala po domácky urobená nástenka tak úžasne. Nemôže byť ťažké si ju tiež vytvoriť! Bohužiaľ realita je iná a váš výtvor sa zďaleka nepodobá tomu, čo ste chceli dosiahnuť. Občas je dobré investovať do už hotového výrobku, než sa snažiť vytvoriť ho po domácky. Často tým aj ušetríte. Nebojte sa prenechať prácu expertom.

  1. UMENIE PLNÉ KLIŠÉ

Úplne vás pohltil pocit nutnosti mať na stene nejaký originálny umelecký kus? Keď si ho zaobstaráte, zrazu zistíte, aké ťažké a zároveň dôležité je vdýchnuť tomuto kusu umenia nejaký osobný význam a urobiť ho zmysluplný nielen na stene v galérii, ale aj vo vašom živote.

  1. PRÍLIŠ MNOHO BIELÉHO NÁBYTKU

Akýkoľvek biely nábytok, prevažne sedačky, sú vhodné jedine pre ľudí, ktorí sa buď vyžívajú v upratovaní, alebo vyznávajú prísnu kultúru stolovania a sú tak preto veľmi opatrní a obozretní pri jedle. Dobre zvážte všetky faktory, ktoré môžu vašej novej bielej pohovke uštedriť pár vážnych úrazov: vaša záľuba v čokoláde, červenom víne alebo chove psov.

Prajeme vám, aby ste sa napriek tomu vyvarovali podobných omylov. V takýchto prípadoch platí nestarnúce pravidlo, že chybami sa človek učí. Podeľte sa s nami v diskusnom fóre o svoje omyly, ktorých ste sa dopustili pri zariaďovaní vášho bývania a ako sa vám podarilo či nepodarilo tieto chyby napraviť. Sme zvedaví na vaše skúsenosti!

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články