Sobota, 1 dubna, 2023
magazin
HomeRady a NávodyAké je využitie sendvičových panelov v poľnohospodárstve?

Aké je využitie sendvičových panelov v poľnohospodárstve?

Sendvičové panely sú izolačným materiálom so širokým spektrom využitia. Aká je ich úloha v poľnohospodárstve?

Izolácia pomocou sendvičových panelov

Sendvičové panely sa na základe izolačného materiálu rozdeľujú na PUR panely a PIR panely. Prvé spomenuté tvorí jadro z polyuretánovej peny, zatiaľ čo izolačným materiálom PIR panelov je polyizokyanurátová pena. Jadro oboch typov sendvičových panelov je chránené kovovým opláštením a môže mať rozličnú hrúbku, ktorá určuje ich izolačné vlastnosti.

PUR panely a PIR panely môžu mať na základe požiadaviek klienta nielen rôznu hrúbku izolačného jadra, ale aj šírku či dĺžku.

Sendvičové panely je možné inštalovať na exteriérové i interiérové steny, podlahy, pivnice, ale aj na stropy či strechy. Tento izolačný materiál je rovnako možné použiť aj ako prefabrikát na výstavbu montovaných hál. Samozrejmosťou je aj ich zdravotná nezávadnosť a jednoduchá údržba. A práve vďaka tomu nachádzajú svoje uplatnenie aj v poľnohospodárstve.

Využitie sendvičových panelov v poľnohospodárstve

PUR panely a PIR panely sú v poľnohospodárstve využívané práve ako súčasť montovaných hál, vďaka ktorej získavajú vhodné termoizolačné a protipožiarne vlastnosti. Sendvičové panely sú osádzané do konštrukcií ako prefabrikáty.

Montované haly zo sendvičových panelov je možné v poľnohospodárstve využiť na skladovanie rôznych surovín a plodín poľnohospodárskej výroby. Vzniknúť z nich môžu i sklady na seno alebo iné krmivá pre poľnohospodárske zvieratá, či dokonca techniku a stroje. Slúžiť môžu aj ako haly na chov hydiny, zimoviská pre dobytok, stajne a iné.

Vďaka svojim izolačným vlastnostiam zaisťujú PUR panely a PIR panely stálu teplotu v halách, zabraňujú zbytočným tepelným únikom a tým pádom šetria výdavky na prevádzku. Zabúdať tiež netreba ani na akustickú izoláciu a protipožiarne vlastnosti sendvičových panelov.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články