Pátek, 2 června, 2023
magazin
HomeRady a NávodyChcete účinne zatieniť váš plot a získať súkromie pred zrakmi susedov alebo...

Chcete účinne zatieniť váš plot a získať súkromie pred zrakmi susedov alebo okoloidúcich?

Sto ľudí, sto chutí, ako sa hovorí. Čo sa ale týka zatienenia a priesvitnosti či priehľadnosti plotu, tu sa väčšina z nás uchyľuje k čo najlepšej možnosti, ako získať súkromie, aby sme neboli kedykoľvek sledovaní okoloidúcimi alebo susedmi. Len málo z nás je natoľko flegmatických, aby nám neprekážalo, že nás môže kedykoľvek ktokoľvek pozorovať. Vyriešiť nepriehľadnosť plotu môžete s pomocou umelých živých plotov, dekoratívnych plachiet, bambusových rohoží aj ďalších variantov.

Umelý živý plot v roliach

Veľmi žiadaný pre svoj pekný vzhľad, ktorý je pre nás napr. pri pobyte na záhrade dôležitý, ale aj pre jeho hustotu a nepriesvitnosť, je umelý živý plot. Kúpiť si môžete umelý živý plot v roliach alebo prípadne v paneloch.

K najpredávanejším patrí umelý živý plot SUPER PLUS s optickou nepriepustnosťou 95%, v rolách 300 cm. Na výšku môžu mať 100 cm, 120 cm alebo 150 cm. Žiadaný je aj umelý živý plot IVY vo variantoch 100 alebo 150 cm. Tretím najpredávanejším výrobkom z tejto kategórie je práve teraz umelý živý plot ROSE FENCE, ktorý je za skvelú akčnú cenu. Aj tu môžete voliť z variantov 100 cm, 150 cm a 200 cm.

Drevený rošt ako skvelá zástena

Zvoliť môžete aj drevený rošt, ktorého nosnú kostru tvorí drevený alebo plastový rošt. Napodobenina listov je z kombinácie polyesteru a PE. Sú rozťahovateľné, takže si ľahko upravíte rozmer. Použitý materiál je UV odolný, vodeodolný aj mrazuvzdorný. Taký plot môže mať vzhľad brečtanu, kvitnúcej bougainvilley, konopia a mnohých ďalších.

Na zatienenie plotov alebo získanie optického predelu medzi záhradkou a dvorom, alebo napríklad na zatienenie záhradného bazéna, ktorý ste si čerstvo kúpili, môžete použiť aj bambusové rohože, umelý ratan alebo dekoratívne plachty. Vždy je pre nich nutná opora najčastejšie plot, na ktorý ich upevníte.

Viac informácií nájdete na florum.cz.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články