Sobota, 1 dubna, 2023
magazin
HomeBývanieDrevený nábytok a dekorácie prispejú k útulnému bývaniu

Drevený nábytok a dekorácie prispejú k útulnému bývaniu

Drevo je stávka na istotu. Má punc kvality a jedinečnosti. Staré, či nové urobí váš domov o niečo útulnejšie a príjemnejšie. Jeho hodnota časom rastie. Nábytok z dreva nezostarne, budú sa k nemu vracať vaši potomkovia, ako sa my vraciame k dreveným kusom starým aj niekoľko storočí.


Drevo v rôznych podobách nájdete takmer v každom interiéri. V žiadnom prípade nemusíte hľadať iba v tých naskrz prírodných. Výnimkou môžu byť byty zariadené rýdzo v štýle puristickom či hightoch. Avšak v bežných obydliach nechýba nejaký ten drevený stôl, skriňa alebo komoda. Alebo sa tu vyskytuje drevo aspoň ako súčasť nejakej dekorácie.

Investície do dreveného nábytku, najmä ak je v originálnom prevedení, nepatria síce k tým najmenším, ale radia sa k tým najlepším. Drevo je totiž materiál, ktorý vás nesklame a nikdy nevyjde z módy. Navyše pri správnej starostlivosti vydrží pekné mnoho rokov.

Vďaka moderným technológiám vznikajú v dielňach dizajnérov veľmi zaujímavé kúsky, ktoré si vyslúžia obdiv všetkých vašich hostí. Pritom sa nemusíte obávať, že s obstaraním dreveného nábytku, či už sa jedná o komodu, stôl, alebo len nejakú dekoráciu, previníte proti dobrému vkusu.

Kúzlo tohto prírodného materiálu môžete vniesť k sebe domov nielen prostredníctvom veľkých kusov nábytku. Na spríjemnenie a preteplenie atmosféry postačí napríklad len malý drevený stolík na kvety, originálny vešiak na oblečenie alebo napríklad zrkadlo v ozdobnom drevenom ráme.

K dostaniu sú ale aj rôzne pohovky a sofa s nádhernými drevenými konštrukciami. Ak potrebujete rozčleniť väčší priestor alebo vytvoriť intímne zákutia napríklad v garsoniére, môžete na to využiť drevený paraván.

Určite ste si už všimli, že niektorý hostiteľ je jednoducho dôsledný a pod každý pohár či hrnček dá podtácok. Pravdepodobne má sa dreveným povrchom svoju vlastnú skúsenosť. Pokiaľ sa vám však doma stane, že orosený pohár nechá na vašom drevenom stolíku pamiatku v podobe bieleho kolieska, nestrácajte nervy.

Vieme, ako ho odstránite. Zmiešajte 2 polievkové lyžice jednej sódy a 2 čajové lyžičky vody. Vzniknutú zmes si dajte na utierku z mikrovlákna a krúživými pohybmi prechádzajte škvrnu, kým úplne nezmizne. Na záver vyčistené miesto preleštite flanelovou handričkou.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články