Pátek, 2 června, 2023
magazin
HomeRady a NávodyVyužite váš hriankovač naplno, pripravte si tie najlepšie hrianky aké môžu byť.

Využite váš hriankovač naplno, pripravte si tie najlepšie hrianky aké môžu byť.

Neviete čo na raňajky alebo rýchlu večeru? Využite hriankovače a pripravte si hrianky na rôzne spôsoby. Prezradíme vám dobré recepty.

Dnes kuchynské spotrebiče hrajú v bežnom živote veľmi veľkú rolu a príprava určitých jedál či nápojov by bola bez nich komplikovaná a nepohodlná. Najmä rýchlovarné kanvice sa stali súčasťou takmer každej domácnosti už dávno. Predsalen voda na čaj či raňajkovú ovsenú kašu uvarená za pár minút je veľkým benefitom a šetričom času. Najmä v tejto uponáhľanej dobe.

Okrem rýchlovarných kanvíc sa však stávajú bežnou súčasťou aj iné domáce spotrebiče. V kuchyni sa udomácnili kávovary. Trh ponúka široké možnosti a rozsiahly výber. Plnoautomatické kávovary vám pripravia lahodnú kávu ako z kaviarne stlačením jedného tlačidla. V prípade, že si užívate prípravu kávy a je to pre vás rituál, sú tu pre vás zase pákové kávovary. Či už používate jeden alebo druhý typ, príprava kávy v domácom prostredí nebola nikdy jednoduchšia.

Rovnako veľké využitie v kuchyni našli aj hriankovače. Tento malý spotrebič nezaberie veľa miesta a má neskutočné množstvo výhod. Za veľmi krátky čas dokáže pripraviť teplý základ pre dobré raňajky. Naviac ovládanie hriankovačov je veľmi intuitívne a zvládnete to aj vtedy, keď ste sa ešte poriadne nezobudili, no už je čas na prípravu raňajok.

Samozrejme veľkou výhodou hriankovačov je aj ich kompatibilnosť a veľkosť. V hriankovači dokážete pripraviť rôzne druhy pečiva a zapekanie si môžete vybrať podľa vašej chuti. Je dobré si vybrať kvalitný spotrebič. Napríklad s hriankovačmi De’Longhi dokážete pečivo opiecť len z jednej strany alebo dokonca aj rozmrazovať.

Pokiaľ zvažujete kúpu hriankovača alebo ho máte doma na poličke a úplne neviete čo s ním, poradíme vám niekoľko dobrých receptov ako si veľmi jednoducho a rýchlo pripraviť skvelé raňajky alebo chutnú večeru pomocou hriankovača.

Recepty na chutné a jedinečné hrianky

Aj obyčajná hrianka s maslom vie byť veľmi dobrou pochúťkou, či už ako príloha k šalátom alebo len tak ako rýchle raňajky či večera. Pokiaľ vás však obyčajné hrianky už omrzeli, pozrite sa s nami na niekoľko zaujímavých receptov, vďaka ktorým môžete vaše raňajky či večeru vylepšiť a obohatiť o skvelé chute.

Cesnaková hrianka s kozím syrom

Máte doma chlebík, ktorý už nie je úplne čerstvý? Nevyhadzujte ho. Radšej ho strčte do hriankovača. Okrem chlebíka si nachystajte strúčik cesnaku, kozí syr a zeleninu podľa vašej chuti. Ideálne sú paradajky alebo paprika.

Ako sme už spomínali, šikovné a dizajnové hriankovače De’Longhi vedia pripraviť hrianky rôzne zapečené. V prvom rade si teda pripravte chlebík, dajte ho do hriankovača a vyberte si stupeň zapečenia presne tak ako to máte radi.

Počas toho ako sa vám robia hrianky, si nakrájajte zeleninu. Potom ako vám chlebík vyskočí z hriankovača, jemne ho potrite strúčikom cesnaku a namažte naň kozí syr. Na vrch pridajte zeleninu a máte hotovo.

Hrianky na sladko na rôzne spôsoby

Preferujete radšej raňajky na sladko? S hriankovačom ich vykúzlite veľmi ľahko. Najlepšie ak využijete toastový chlieb, ktorý si necháte v hriankovači zapiecť.

Následne ho len natriete napríklad džemom, arašidovým maslom, nutelou či slaným karamelom. Pridáte veľké množstvo ovocia, k tomu nechajte váš kávovar, aby vám pripravil nadýchanú lahodnú kávu a raňajky plné energie máte na stole.

Hrianky s vajíčkom a slaninkou

Ak máte ráno viacej času, odporúčame vám pripraviť si tieto výdatné raňajky, ktoré vás nabijú veľkou dávkou energie. Budete potrebovať toastový chlieb, vajíčka, slaninu a zeleninu podľa vašich preferencií.

Počas toho ako váš hriankovač pripravuje hrianky si na panvici usmažte slaninku a vajíčko na spôsob volského oka. Hotovú hrianku potrite maslom alebo majonézou. Pod vajíčko spravte podstielku zo slaniny a položte ho na ňu. Pridajte paradajky a avokádo a môžete sa do toho s chuťou pustiť.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články