Sobota, 1 dubna, 2023
magazin
HomeHobbyDomáce majstrovanie? Toto náradie by vám nemalo chýbať!

Domáce majstrovanie? Toto náradie by vám nemalo chýbať!


Aj vy si v domácnosti radi svojpomocne opravujete veci, prípadne montujete nový nábytok či rôzne doplnky? Potom sa rozhodne nezaobídete bez niekoľkých základných nástrojov. Poradíme vám, ktoré konkrétne kúsky by ste mali mať vo vašej výbave!

Skrutkovače

Väčšina rozoberateľných spojov (predovšetkým v rámci nábytku) je tvorená skrutkami a maticami. Základom vašej výbavy by preto mali byť krížové a ploché skrutkovače vo viacerých veľkostiach. Moderným praktickým riešením sú sady s vymeniteľnými bitmi.

Kľúče

Určite si zaobstarajte klasické vidlicové kľúče v najpoužívanejších rozmeroch – od 7 do 36 mm. Mnohí majstri ocenia aj račňové kľúče, vďaka ktorým je práca rýchla, jednoduchá a pohodlná.

Praktický tip: Ak často skladáte nábytok alebo opravujete bicykle, nemali by vám chýbať ani imbusové kľúče.

Kliešte a kombinačky

Kombinačky sa zídu nielen pri vyťahovaní klincov, ale aj pri manipulácii s rôznymi šmykľavými či ostrými predmetmi. Medzi praktické náradie na domáce majstrovanie patria tiež štiepacie, nastaviteľné a očkové kliešte.

Kladivo

Konštrukčne jednoduchý, no veľmi praktický nástroj pre každého priaznivca domáceho majstrovania. Ak pravidelne montujete nábytok, vo výbave sa oplatí mať okrem klasického kovového kladiva aj to gumené.

Nôž

Jedným z najobľúbenejších nástrojov domácich kutilov je vysúvateľný lámací nôž. Do vašej výbavy zaraďte aj pilník, prípadne brúsny papier, ktorým dokonale vyhladíte ostré hrany alebo výstupky na rozrezaných plochách.

Vodováhy a meracie prístroje

Nainštalovali ste poličku rovno? Podarilo sa vám nový stôl poskladať správne? Odpoveď na tieto, ale aj mnohé ďalšie otázky vám poskytne kvalitná vodováha. Ak často montujete kovové komponenty, dobrou voľbou môže byť model s magnetmi.

Rovnako dôležité sú aj meracie prístroje. Žiadnemu správnemu kutilovi by vo výbave nemal chýbať zvinovací magnetický meter. V prípade, že často pracujete s malými súčiastkami, resp. potrebujete mať zaručenú vysokú presnosť, zaobstarajte si aj posuvné meradlo

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články