Sobota, 1 dubna, 2023
magazin
HomeBývanieAké majú výhody vonkajšie žalúzie

Aké majú výhody vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie predstavujú perfektný doplnok vašej nehnuteľnosti. V čom tkvie ich najdôležitejšie výhody?

Vonkajšie žalúzie zaistia primerané svetlo aj teplo

Vonkajšie žalúzie sa inak tiež nazývajú predokenné. Dokážu nehnuteľnosť účinne zatieniť, a to či už sa jedná o rodinné domy alebo administratívne a komerčné budovy.

Regulujú tak prirodzené osvetlenie v interiéri. Účinne odtieni až 90% slnečného žiarenia a chráni aj pred škodlivým UV žiarením. V porovnaní so žalúziami vnútornými, ktoré zdanlivo fungujú podobne, sú tie vonkajšie dokonca až 10x účinnejšie.

To má samozrejme vplyv aj na teplotu vo vnútri. Počas letných mesiacov dokážu znížiť teplotu v konkrétnej nehnuteľnosti dokonca až o 10 °C.

Regulujete ich jednoduchým sklopením lamiel, a to navyše iba čiastočne. To znamená, že môžete ľahko eliminovať iba ostré slnečné lúče. Nepripravíte sa tak úplne o slnečné žiarenie a možnosť vpustiť do interiéru svetlo av zimných mesiacoch tiež prehriať prirodzene miestnosť.

Zároveň sa použitím žalúzií znížia úniky tepla z miestnosti. Uvádza sa približne 1,5 °C. Práve stavebné otvory, teda okná a dvere, spôsobujú jednoznačne najväčšie tepelné straty.

Žalúzie chránia aj pred ďalšími vplyvmi

Svoje opodstatnenie majú ale aj v prípade nepriaznivého počasia, ako je silný vietor, dážď či sneh. Pred poryvy dokážu vašu nehnuteľnosť chrániť.

A často spomínaná prednosť je jednoznačne aj obmedzenie hluku z vonkajšieho prostredia. Žalúzie síce nefungujú ako plná hluková bariéra, ale časť tejto záťaže pohltiť dokážu. Samotné žalúzie vytvárajú najväčší hluk predovšetkým pri sťahovaní a vyťahovaní. Možno povedať, že prevedenie vybavené vodiacimi profilmi je vždy tichšie.

Samozrejme vás vonkajšie žalúzie vytvorením prirodzeného tieňa ochránia aj pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich. Okrem toho vie odradiť aj nevítané „návštevy“ v podobe zlodejov. Tie veľmi často lákajú hlavne nízko situované okná.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články