Pátek, 2 června, 2023
magazin
HomeRady a NávodyAko správne riadiť a monitorovať chladiace a mraziace zariadenia?

Ako správne riadiť a monitorovať chladiace a mraziace zariadenia?

Efektívny a bezpečný chod chladiacich zariadení

Chladiace boxy sú tvorené z PUR panelov alebo PIR panelov. Tie zabraňujú zbytočným tepelným prestupom a úniku studeného vzduchu. Rovnakú funkciu plnia aj chladiarenské dvere. Dôležitou súčasťou chladiacich boxov sú aj chladiarenské zariadenia, ako kondenzačné alebo monoblokové jednotky. Pre ich správny, efektívny a v neposlednom rade aj bezpečný vchod je však potrebné riadenie a monitorovanie. Na spomínané jednotky je možné inštalovať diaľkový ovládací systém, či monitor napätia. Jednou z výhod monoblokového chladenia je ovládací panel novej generácie s možnosťou pripojenia na vzdialené ovládanie alebo na Modbus systém.

Aj preto je možné tieto zariadenia ovládať a nastavovať jednoducho aj na diaľku. Správny chod chladiacich zariadení je rovnako možné sledovať a kontrolovať aj vďaka záznamu teplôt v chladených interiéroch. Užitočným je aj zasielanie alarmových správ či online diagnostika a servis.

Široké spektrum využitia

Chladiarensky box je možné použiť v rôznych odvetviach. To isté platí aj pri monitorovaní a riadení chladiarenských zariadení. Okrem spomínaných boxov nájdu svoje uplatnenie aj v prevádzkach akými sú supermarkety a predajne s chladiarenskými vitrínami. Dohliadať na správny chod týchto zariadení je potrebné aj pri potravinárskej výrobe či hoteloch.

Iný spôsob využitia nachádza monitorovací systém aj pri chladení ľadových plôch či štadiónov, alebo v pivovaroch. V neposlednom rade to je chladenie vody a kvapalín pre technologické účely.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články