Pondělí, 6 února, 2023
magazin
HomeBývanieJe lepšia terasa z dreva alebo z WPC lát, ktoré vyzerajú ako...

Je lepšia terasa z dreva alebo z WPC lát, ktoré vyzerajú ako masív?

Skôr než sa pustíme do stavby terasy, je potrebné si rozmyslieť nielen to, či bude ukotvená k nehnuteľnosti, aká bude veľká, či bude zastrešená, ale predovšetkým z akého materiálu bude postavená. Pokiaľ máte radi drevo a jeho vzhľad, určite vás bude zaujímať stavba drevenej terasy. Vďaka moderným technológiám sa dajú kúpiť aj WPC laty, ktoré majú všetky prednosti dreva, ale naopak postrádajú jeho negatíva.

Zaobstarajte si terasové dosky z e-shopu Gardina

Gardina.cz ponúka terasové dosky z dreva aj zo spomínaného WPC materiálu. Čo sa týka dreva, v predaji sú dosky z masívu sibírskeho smrekovca. Ten je dovážaný priamo zo Sibíri, a tak sa môžete spoľahnúť na jeho vysokú odolnosť. V nehostinnom prostredí, kde vyrastal, bol zvyknutý na všeličo, čo pri použití na stavbu terasy len uvítate.

Rovnako tak môžete zvoliť WPC dosky. Vzhľadovo sú rovnaké, ako drevené. Netvoria ale triesky, nie je potrebné ich natierať penetráciou alebo olejmi na terasy či inými náterovými hmotami. Aj keď je ich nákup drahší v porovnaní s drevom, ušetríte za nátery a ušetríte aj svoj čas. WPC dosky sú z jednej strany hladké a z druhej vrúbkované, takže v zime nešmýkajú ani vtedy, keď je poľadovica. Hodia sa na použitie aj okolo bazénov. Rôzne odtiene aj rozmery vám umožnia vybrať si presne také, ktoré sa vám páčia.

Šikovné príslušenstvo pre drevené terasy

Pokiaľ sa rozhodnete pre drevenú terasu, prídu vám vhod nielen oleje na terasy, ale aj terasové podložky alebo rektifikačné terče. Všetko uvedené nájdete na Gardina.sk za priaznivé ceny.

Terasové podložky pomôžu zaistiť drevu vyššiu odolnosť, a to tým, že chránia drevo v miestach, kde sa najviac drží vlhkosť, pretože sú tu doska a hranol pevne pritlačené k sebe. Špeciálna konštrukcia podložiek a lepšie vetranie tvorí priestor, ktorý dovolí drevu lepšie vysychať a vymedzuje medzeru medzi doskami. Montáž je tak jednoduchšia.

Viac na Gardina.sk.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články