Pátek, 2 června, 2023
magazin
HomeRady a NávodyAntiparazitiká pre psov

Antiparazitiká pre psov

Prvé jarné slnečné dni a navyše letný čas, ktorý nám predĺžil deň, lákajú na prechádzky na čerstvom vzduchu, či už v prírode, alebo mestských parkoch. Deti trávia popoludní s kamarátmi na preliezačkách, turisti vyrážajú na prvé pochody a psíčkari vyvádzajú svojich štvornohých miláčikov na ich obľúbené miesta, kde môžu vyčíňať vo svojich výbehoch, špeciálnych psích ihriskách alebo aportovať palicu na lúke. Každý psík za takúto prechádzku bude svojmu páničkovi nesmierne vďačný.

Príroda sa prebúdza v plnej paráde. Objavia sa jarné kvety, vrátia sa sťahovaví vtáci, vylezie prvý hmyz a kliešte vylezú zo svojich úkrytov. Zatiaľ čo budeme na lavičke chytať prvé slnečné lúče a šťastne pozorovať nášho rozdivočeného Maxa alebo Ritu, ako sa váľa v tráve, mali by sme si uvedomiť, že tieto šťastné okamihy môžu, nám aj nášmu psiemu miláčikovi, priniesť aj nepríjemné chvíle, kedy budeme z kožuchu vyberať zahryznuté a prisaté kliešte, alebo ošetrovať hmyzie štípance. Hlavnou hrozbou sú navyše závažné choroby, ktoré môžu byť touto formou prenášané.

Na jarnú sezónu by sme mali byť pripravení a vybavení antiparazitikami, či už psím obojkom, pipetou, alebo šampónom. Ideálne kombináciou týchto produktov tak, aby sme sa snažili nielen predchádzať útokom parazitov a hmyzu, ale prípadne sa ich aj zbaviť.

Čo zaobstarať?

OBOJOK

Antiparazitálny obojok je veľmi obľúbený, hlavne kvôli pohodlnému použitiu. Má dlhú účinnosť niekoľkých mesiacov, prakticky vystačí na celú sezónu, potom stačí vymeniť za nový. Problémom môže byť, že niektorý psík druhý obojok dosť dobre neznáša.

PIPETA

Pipeta sa tiež teší veľkej obľúbenosti. Jej použitie nie je nijako zložité, stačí obsah pipety vytlačiť na koži medzi lopatky. Účinnosť je kratšia, zhruba mesiac, na druhú stranu obstarávacia cena je nižšia ako u obojkov.

ŠAMPÓN Šampóny proti parazitom jednak hmyz a parazitmi odpudzujú, ale aj srsť zvieraťa parazitov zbavujú. Avšak prisatého kliešťa už bude treba odstrániť pinzetou.

Doprajte sebe i svojim psím kamarátom bezstarostný pobyt v prírode s modernými účinnými antiparazitálnymi produktmi. Ten pocit pokoja a pohody za to stojí.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články