Sobota, 1 dubna, 2023
magazin
HomeBývanieDo interiéru patrí dekorácia. Inšpirujte sa radami americkej dizajnérky

Do interiéru patrí dekorácia. Inšpirujte sa radami americkej dizajnérky

Stále sa vám nedarí doladiť byt k dokonalosti? Možno vám pomôžu tipy newyorskej dizajnérky Lisy Melone Cloughen, ktorá má za sebou úspešnú dvadsaťročnú kariéru a desiatky nádherne dekorovaných bytov. Poradí, ako aj s minimálnymi prostriedkami vytvoriť útulný a luxusný interiér.

Uvoľneným a pokojným dojmom pôsobia predovšetkým teplé tóny – krémové a karamelové, ktoré skvele ladia s prírodnými alebo doma vyrobenými dekoráciami. Patrný je aj návrat ku klasickým vzorom, ako sú kocky a pruhy.

„Ľudia v poslednej dobe inklinujú k príjemným a uvoľneným farebným paletám, takže fádne šedé a žiarivo biele odtiene stále častejšie nahrádzajú jemné, pastelové tóny,“ prezrádza Lisa. Preto odporúča súčasnú domácnosť ladiť do teplých farieb, ako sú krémová a karamelová, ktoré sa dajú dobre kombinovať s hnedými a antracitovými farbami. K nim je možné tiež pridať teplé červené a oranžové odtiene alebo zemitú zelenú a atramentovo modrú.

Medzi tie najľahšie spôsoby, ako môžete zútulniť svoj domov, patria krémovo sfarbené umelé kožušiny, ktoré miestnosť zvlášť teraz na jeseň zútulnia a moderné kresby či grafiky (ideálne sú abstraktné motívy). A pamätajte si, že vždy hrá dôležitú úlohu aj osvetlenie. Preto využívajte ako účelné dekorácie aj rôzne druhy lámp.

Práve teraz, na jeseň, je ideálny čas na výrobu prírodných dekorácií. Nemusíte však hneď vyrábať vence z lístia, slamienok a žaluďov. Môžete si domov dať niekoľko sukulentov, usušiť posledné ruže zo záhradky alebo dať na misku pár šišiek a orechov. To všetko je samozrejme možné doplniť keramickým kvetináčom, misou alebo vázou.

Vzhľadom na to, že klasické interiérové ​​štýly sú nadčasové, je ideálne ich začleniť do výzdoby vášho domova. Lisa k tomu hovorí: „K tohtoročným trendom patrí aj návrat k osvedčeným klasickým doplnkom predovšetkým v modrej, ktorá môže byť doplnená bielou farbou v odtieni slonoviny. Vznikne tak úplne úžasná kombinácia.“

Môžete sa presvedčiť sami, že toto farebné spojenie je vizuálne veľmi príjemné a zároveň elegantné. A bez obáv ho môžete doplniť niekoľkými kúskami v pivonkovej ružovej, karmínovej alebo fialovej.

V poslednej dobe dizajnéri taktiež do moderne vybavených interiérov pridávajú akcent v podobe prvkov v štýle vintage. Jedná sa o príjemné kolísanie medzi naozaj starými kúskami a novými, ktoré sa na opotrebovanosť len hrajú. S tým si však nemusíte lámať hlavu.

Ak máte radi vintage štýl, potom si ho môžete dopriať bez toho, aby ste museli pátrať po tom, koľko rokov majú vaša pohovka či komoda za sebou. Stačí sa len minulosťou inšpirovať a to, čo sa vám zapáči, nenápadne aplikovať do súčasnosti.

Sama Lisa svojich klientov nabáda, aby si dopriali trochu zabudnutého luxusu a dali šancu napríklad pohovkám a klubovkám s plyšovými tkaninami v temných odtieňoch, ako sú tmavo modrá, machovo zelená, antracitová a čokoládová.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články