Pátek, 2 června, 2023
magazin
HomeHobbyOpravujeme sprchu

Opravujeme sprchu

Každá oprava vyžaduje svoje. Dôležité je poznať materiál a prostredie, v ktorom opravená vec má fungovať. V kúpeľni treba dbať na to, aby všetky materiály boli odolné voči vode. Na to je nutné myslieť aj pri rôznych opravách a podľa toho vyberať lepidlo, ktoré odoláva vlhkosti.

Opravujeme sprchu
Pozor na vlhkosť
Opravy na miestach, ako je kúpeľňa, sú vďaka veľkej vlhkosti veľmi náročné. Je potrebné vyberať také lepidlá, ktoré odolávajú vode.

Na opravy je potrebné poznať materiál, z ktorého je opravovaná vec vyrobená. Výnimku tvoria univerzálne lepidlá a tmely, ktoré fungujú na väčšinu materiálov.

Univerzálne lepidlo Pattex 100% Gél je vynikajúcim pomocníkom pri lepení širokej škály materiálov – skla, kovu, kameňa, keramiky, plastov, dreva, kože, korku, látok, betónu a mnohých ďalších. Nie je teda potrebné riešiť, z akého materiálu je lepený predmet vyrobený, hodí sa na opravy rôznych vecí. Navyše oceníte jeho gélovú konzistenciu. Pri lepení na zvislých plochách nesteká, a preto sa s ním lepí ľahko a čisto. Zlepený spoj je veľmi trvalý a extrémne silný, práve preto potrebuje aj dlhšiu dobu na vytvrdenie. Finálnu pevnosť dosahuje po 24 hodinách. Lepidlo má priehľadnú farbu, preto je lepený spoj takmer neviditeľný. Vzhľadom na špeciálnu receptúru lepí aj vo vlhkom prostredí akým je kúpeľňa.

Než začnete s opravou
Nachystajte si k ruke veci, ktoré budete používať: lepidlo, čistič a handričku, uvoľnenú sprchovú hlavicu a lepiacu pásku na stiahnutie lepeného spoja. Najskôr je potrebné lepené povrchy starostlivo očistiť. Stačí vziať handričku, čistič a starostlivo plochy zotrieť a prípadne nechať uschnúť a odvetrať. Ak použijete na čistenie saponát, poriadne ho zmyte, aby netvoril na lepených miestach film. Lepidlo by potom dobre nepriľnulo k povrchu.

Nanášanie lepidla je ľahké. Naneste ich po obvode celého krytu v bodoch alebo v linke a následne pevne pritlačte. Na lepenie sme zvolili univerzálne lepidlo, ktoré odoláva vlhkosti – Pattex 100% Gél.

Teraz je potrebné lepené plochy k sebe pevne zafixovať. Nemusíte mať však k dispozícii profesionálne náradie ako zverák a podobne, postačí vám klasická Pattex páska, niekoľkokrát jej pevne lepenú hlavicu oviňte a nechajte do finálneho vytvrdenia. Nožnice potrebovať nebudete, Pattex páska má jedinečnú vlastnosť, aj keď udrží veľký tlak, dá sa ľahko odtrhnúť rukou.

Tubu lepidla starostlivo uzavrite, hodí sa na ďalšie opravy, alebo sa do nich môžete pustiť ihneď. Iste sa doma nájde niečo ďalšie, čo by si malú opravu zaslúžilo. Po 24 hodinách strhnite Pattex pásku a môžete sa sprchovať.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články